- Płyn do czyszczenia oczu dla kociąt i szczeniaków pomaga w utrzymaniu idealnej higieny oczu i powiek i zapobiega częstym u szczeniąt i kociąt infekcjom, a także koi w przypadku podrażnień.
- Jego odczyn pH jest taki sam jak odczyn łez (pH = 7,4), przez co nie wywołuje podrażnień.
- Dzięki aplikatorowi jest łatwy w stosowaniu
Higiena oczu - kocięta i szczenięta.
Produkt usuwa kurz, który może podrażniać spojówki i powodować ich zapalenie. Koi podrażnienia.
Pozwala oczyścić kanaliki łzowe, dzięki czemu łzy mogą normalnie wypływać. Odczyn pH identyczny jak w przypadku łez zwierzęcia, co pozwala uniknąć podrażnień.
Stosowanie produktu zapobiega powstawaniu brzydkich plam na sierści w okolicach oczu.
Oczy są wrażliwe i powinny być przedmiotem szczególnej troski!
Niektóre rasy psów, zwłaszcza te z płaskim pyskiem, jak boksery, pekińczyki oraz mopsy, wymagają szczególnej uwagi. Występuje u nich bowiem łzawienie spowodowane tym, że ich kanaliki łzowe są bardzo krótkie, wąskie i łzy wypływają na zewnątrz, pozostawiając brązowe ślady na pysku, które należy regularnie wycierać. Łzawienia mogą również pojawiać się w przypadku niektórych stanów chorobowych.
Jak często należy oczyszczać oczy?
Zaschnięta wydzielina gromadząca się w kącikach oczu powinna być regularnie usuwana. W przypadku pupili szczególnie podatnych na ten problem, zaleca się regularne przemywanie oczu (mniej więcej dwa razy na tydzień), aby zapobiec pojawieniu się tych dolegliwości lub ich nawrotom. U innych zabiegi te należy wykonywać, kiedy widzimy wyciek w kącikach oczu. Czynność należy powtarzać 2–4 razy na tydzień w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości.
Jak pielęgnować oczy?
Należy przemywać oczy (od środka oka w kierunku na zewnątrz, aby nie przenieść nieczystości do kanalika łzowego, tym samym powodując jego zatkanie) przy użyciu środka do przemywania oczu o takim samym pH, jak łzy zwierzęcia, a następnie wytrzeć nadmiar płynu z sierści przy pomocy gazy lub gładkiej szmatki.
Higiena oczu jak najwcześniej powinna stać się nawykiem!
Skład:
woda, chlorek sodu, chlorek benzalkoniowy, diwodorofosforan potasu, wodorofosforan sodu